Dobry wzrok jest niezwykle ważny i często zaczyna się go doceniać dopiero w momencie, gdy sytuacja się pogarsza. Oczywiście warto podejmować właściwą profilaktykę, ale zdarzają się sytuacje, gdy nieocenioną pomocą okazuje się być badanie okulistyczne.
Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z naszego serwisu.
pl materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją more info regulaminu oraz polityki prywatności.
Oftalmoskopia pośrednia – przeprowadzana przy użyciu soczewki skupiającej o dużej sile. Rzutując światło na źrenicę, lekarz obserwuje z pewnej odległości odwrócony i powiększony obraz dna oka (wielkość powiększenia zależy od mocy soczewki), który powstaje w płaszczyźnie soczewki trzymanej przed okiem badanego.
ograniczenie ilości osób w poczekalni (dlatego prosimy o punktualne przybywanie na wizyty i w miarę możliwości nieprzychodzenie z osobami towarzyszącymi)
Niewiele placówek jest wyposażonych w specjalistyczny sprzęt niezbędny do wykonania skanu. W placówkach Medicover takie badanie robimy w dwóch miastach:
Diagnostyka dna oka konieczna jest przede wszystkim wtedy, gdy u pacjenta obserwuje się wyraźne pogorszenie ostrości wzroku oraz nieprawidłowości w obrębie widzenia barw.
• funduskamer Non-Mydriatic – trzecia, a zarazem najnowsza metoda, przy której nie wykorzystuje się kropli poszerzających źrenice. Badanie to może zostać przeprowadzone jedynie u osób, których źrenica ma szerokość nie mniejszą niż 2,5 mm.
Treści z serwisu Medonet mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem a jego lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny.
Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń – zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi. Godziny Otwarcia
Dbamy o ich rozwój, więc możecie Państwo oczekiwać od nas wiedzy merytorycznej na światowym poziomie – co bezpośrednio przekłada się na jakość oferowanych przez nas zabiegów i usług. W związku z tym, że nasi pracownicy to profesjonaliści – badanie wzroku nie stanowi dla nich żadnego problemu.
Przed badaniem dna oka nie należy nosić soczewek kontaktowych, dobrze jest mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne, ze względu na uwrażliwienie oczu na światło.
Badanie dna oka, zwane także oftalmoskopią, funduskopią lub wziernikowaniem dna oka, wykonuje się w celu zdiagnozowania różnych zaburzeń ogólnoustrojowych, np. cukrzycy, miażdżycy nadciśnienia tętniczego oraz wewnątrzczaszkowego, chorób z autoagresji (autoimmunologicznych) jak toczeń czy reumatoidalne zapalenie stawów oraz rozpoznania nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu siatkówki, błony naczyniowej i nerwu wzrokowego.
Usuń makijaż oka - przed badaniem zmyj makijaż z okolic oczu, aby nie zakłócać obrazu podczas badania.